Berlin - 2013
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
146 Leonie Schaefer Line Social Primary Female 1 1 1 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
103 Ria Schmelz Line Social Youth Female 1 1 1 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
166 Felix Roesner Line Social Teen Male 1 1 1 1 GER
21 Michael Renn Line Social Teen Male 2 2 2 2 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
81 Steve Kaden Line Social Adult Male 1 1 1 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
135 Kerstin Mildner Line Social Adult Female 1 2 1 1 GER
198 Jessica Kuemmel Line Social Adult Female 2 1 2 2 GER
39 Nicole Stotz Line Social Adult Female 3 3 4 4 GER
91 Jana Boettner Line Social Adult Female 4 5 3 3 GER
40 Sandra Stotz Line Social Adult Female 5 6 5 6 GER
92 Stefanie Heidemann Line Social Adult Female 4 8 7 GER
38 Ines Stotz Line Social Adult Female 7 7 5 GER
98 Tanja Wichern Line Social Adult Female 8 6 8 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
127 Marcel Schaefer Line Social Crystal Male 1 1 1 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
182 Corina Schaefer Line Social Crystal Female 1 2 2 1 GER
139 Sandra Schreiber Line Social Crystal Female 2 1 3 2 GER
49 Tereza Rauchova Line Social Crystal Female 3 3 1 3 CZ
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
86 Ina Roentsch Line Social Diamond Female 1 1 1 1 GER
19 Ina Kaden Line Social Diamond Female 2 3 2 2 GER
200 Sandra Albert Line Social Diamond Female 3 2 4 3 GER
138 Andrea Clemens Line Social Diamond Female 4 4 3 4 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
6 Werner Nachtigall Line Social Silver Male 1 1 1 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
122 Angelika Pionczewski Line Social Silver Female 1 1 1 1 GER
46 Hannelore Krause Line Social Silver Female 2 2 2 2 GER
147 Evelyn Stadler Line Social Silver Female 3 3 3 3 GER
112 Gabriele Deckert Line Social Silver Female 4 4 4 4 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
175 Christine Necas Line Social Gold Female 1 1 1 1 AT
177 Viera Erben Line Social Gold Female 2 2 2 2
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
44 Carolin Erdmann Line Classic Primary Newcomer Female 1 1 1 1 1 1 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
161 Paul Steinborn Line Classic Youth Newcomer Male 1 1 1 1 1 1 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
118 Emilie Schulz Line Classic Youth Newcomer Female 1 4 2 2 1 2 2 GER
149 Nikola Forejtova Line Classic Youth Newcomer Female 2 1 1 3 2 3 3 CZ
168 Victoria Reiche Line Classic Youth Newcomer Female 3 2 3 1 3 4 4 DK
67 Norina Meier Line Classic Youth Newcomer Female 4 3 4 4 4 1 1 CH
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
185 Yasmin Christensen Line Classic Youth Novice Female 1 1 1 1 1 1 1 DK
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
104 Florian Lange Line Classic Teen Newcomer Male 1 1 1 1 1 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
171 Sina Batsch Line Classic Teen Newcomer Female 1 1 1 1 1 4 3 GER
70 Treze Merdita Line Classic Teen Newcomer Female 2 3 2 7 3 1 6 CH
47 Marcela Zajickova Line Classic Teen Newcomer Female 3 5 3 4 6 2 2 CZ
71 Michèle Förster Line Classic Teen Newcomer Female 4 2 4 3 7 7 1 GER
26 Juliane Sobotta Line Classic Teen Newcomer Female 5 6 5 2 2 5 4 GER
82 Lisa Angst Line Classic Teen Newcomer Female 4 7 5 4 3 5 CH
120 Anika Schulze Line Classic Teen Newcomer Female 7 6 6 5 6 7 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
157 Camilla Stensgaard Line Classic Teen Novice Female 1 1 1 1 1 1 1 DK
131 Sabine Viehrig Line Classic Teen Novice Female 2 2 2 2 2 2 2 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
153 Marcel Budras Line Classic Adult Newcomer Male 1 1 1 1 1 1 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
132 Sandra Wilhelm Line Classic Adult Newcomer Female 1 1 4 5 1 1 1 GER
25 Ramona Trapp Line Classic Adult Newcomer Female 2 5 1 1 2 3 3 GER
65 Charlene Leyh Line Classic Adult Newcomer Female 3 2 3 4 4 2 2 GER
160 Sabrina Kerschbaumer Line Classic Adult Newcomer Female 4 3 2 2 3 4 4 AT
123 Marketa Lacuchova Line Classic Adult Newcomer Female 5 4 5 3 5 5 5 CZ
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
80 Matthias Ziller Line Classic Adult Novice Male 1 2 1 1 1 3 1 GER
136 Chris Simons Line Classic Adult Novice Male 2 1 2 3 3 1 3 BE
24 Patrick Fischer Line Classic Adult Novice Male 3 3 2 2 2 2 2 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
167 Jamie Wouters Line Classic Adult Novice Female 1 1 2 4 2 1 1 NL
203 Laura Kilian Line Classic Adult Novice Female 2 2 1 1 1 4 2 GER
108 Josefin Blomkvist Line Classic Adult Novice Female 3 5 4 3 5 2 4 SE
66 Nina Kaderk Line Classic Adult Novice Female 4 4 5 5 4 3 3 CH
51 Patricia Franzke Line Classic Adult Novice Female 5 3 7 6 6 6 5 GER
87 Eva Kucerova Line Classic Adult Novice Female 6 6 7 7 5 CZ
173 Ditte Karina Steiness Line Classic Adult Novice Female 3 2 3 DK
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
162 Morten Finne Line Classic Adult Intermediate Male 1 2 1 2 1 1 1 DK
89 Alessandro Rossi Line Classic Adult Intermediate Male 2 3 2 1 2 2 2 IT
140 Fabio Rodolfi Line Classic Adult Intermediate Male 3 1 3 3 3 3 3 IT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
117 Lisa Albrigtsen Line Classic Adult Intermediate Female 1 1 1 1 2 1 3 NO
187 Sophie Dick Line Classic Adult Intermediate Female 2 4 2 5 1 2 1 BE
188 Pauline Gallet Line Classic Adult Intermediate Female 3 2 3 4 4 4 6 FR
90 Evelyn Puschmann Line Classic Adult Intermediate Female 4 3 4 2 3 6 5 GER
42 Jolanda Korpershoek Line Classic Adult Intermediate Female 5 5 5 3 5 3 2 NL
64 Bettina Drescher Line Classic Adult Intermediate Female 6 6 7 6 5 4 GER
85 Sabrina Riedl Line Classic Adult Intermediate Female 7 7 8 7 7 7 AT
96 Mirielle Lafos Line Classic Adult Intermediate Female 8 8 6 8 8 8 CH
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
137 Jonas Knudsen Line Classic Adult Advanced Male 1 1 1 1 1 1 DK
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
124 Stine Matthiassen Line Classic Adult Advanced Female 1 1 1 1 1 2 2 DK
129 Simone Nielsen Line Classic Adult Advanced Female 2 2 2 2 2 1 1 DK
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
9 Michelle Nicolas Line Classic Crystal Newcomer Female 1 1 1 1 1 4 2 GER
115 Jana Neumann Line Classic Crystal Newcomer Female 2 4 3 3 2 1 1 GER
41 Sandy Dörfler Line Classic Crystal Newcomer Female 3 2 2 2 4 6 5 GER
148 Lonnie Svenningsen Line Classic Crystal Newcomer Female 4 3 6 5 5 2 3 DK
17 Nicole Füssler Line Classic Crystal Newcomer Female 5 5 5 4 3 7 6 GER
62 Anja Pietsch Line Classic Crystal Newcomer Female 6 7 6 6 3 4 GER
73 Pia Schmid Marten Line Classic Crystal Newcomer Female 7 4 7 7 5 7 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
68 Mirjam Hänsch Line Classic Crystal Novice Female 1 1 1 1 1 1 1 GER
35 Susann Kopperschmidt Line Classic Crystal Novice Female 2 2 2 3 2 2 3 GER
45 Sabine-Claudia Holczman Line Classic Crystal Novice Female 3 3 3 2 3 2 AT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
169 Katja Billert Line Classic Crystal Intermediate Female 1 1 1 1 1 1 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
75 Rene Claus Line Classic Diamond Newcomer Male 1 1 1 1 1 1 1 GER
55 Thomas Mueller Line Classic Diamond Newcomer Male 2 2 2 2 2 2 2 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
106 Dorte Schandorf Andersen Line Classic Diamond Newcomer Female 1 1 3 2 2 1 5 DK
116 Monika Burdova Line Classic Diamond Newcomer Female 2 2 2 1 3 5 2 CZ
58 Maxi Mueller Line Classic Diamond Newcomer Female 3 4 1 3 1 3 4 GER
158 Susanne Stensgaard Line Classic Diamond Newcomer Female 4 3 5 5 7 2 3 DK
105 Rita Eckert Line Classic Diamond Newcomer Female 5 6 4 6 5 4 1 GER
37 Tanja Frei Line Classic Diamond Newcomer Female 5 7 4 6 6 GER
155 Ulrike Wally Line Classic Diamond Newcomer Female 7 6 7 4 7 8 AT
22 Anja Osterhof Tonzel Line Classic Diamond Newcomer Female 8 8 8 8 6 7 GER
142 Christina Radstrom Line Classic Diamond Newcomer Female 9 9 9 SE
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
143 Ota Tom Dvorak Line Classic Diamond Novice Male 1 1 1 1 1 1 1 CZ
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
48 Eva Donschacher Line Classic Diamond Novice Female 1 2 1 1 2 1 1 AT
8 Annika Jansson Line Classic Diamond Novice Female 2 3 2 5 1 3 5 SE
109 Andrea Viehrig Line Classic Diamond Novice Female 3 5 3 2 3 5 2 GER
121 Alexandra Hübner Line Classic Diamond Novice Female 4 1 4 4 6 2 4 GER
74 Manuela Martin Line Classic Diamond Novice Female 5 6 5 3 4 4 6 GER
20 Marion Siemssen Line Classic Diamond Novice Female 4 6 6 5 6 3 GER
134 Marianne Lolholm Line Classic Diamond Novice Female 7 7 7 7 7 7 DK
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
69 Rasa Makuteniene Line Classic Diamond Intermediate Female 1 2 2 1 1 1 3 LT
60 Giedre Bliudziute Line Classic Diamond Intermediate Female 2 1 3 2 2 2 2 LT
2 Martina Bucco Line Classic Diamond Intermediate Female 3 3 1 3 3 3 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
52 Harald Schultz Line Classic Silver Newcomer Male 1 1 1 2 1 2 2 GER
31 Klaus Bolze Line Classic Silver Newcomer Male 2 2 2 1 2 1 1 GER
145 Josef Kevin Tymes Line Classic Silver Newcomer Male CZ
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
128 Aga Carlsson Line Classic Silver Newcomer Female 1 1 1 2 1 1 2 SE
133 Hana Malcova Line Classic Silver Newcomer Female 2 2 2 1 2 2 1 CZ
126 Peggy Wandery Line Classic Silver Newcomer Female 3 3 3 3 3 3 3 SE
178 Lena Bengtsson Line Classic Silver Newcomer Female 4 4 4 4 4 4 4 SE
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
99 Konstantin Preitnacher Line Classic Silver Novice Male 1 1 1 1 1 1 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
14 Jutta Leyh Line Classic Silver Novice Female 1 1 1 1 2 1 1 GER
53 Ute Riehl Line Classic Silver Novice Female 2 2 4 3 1 3 2 GER
192 Christine Tschesch Line Classic Silver Novice Female 3 4 2 2 4 2 3 GER
12 Wilma te Kamp Line Classic Silver Novice Female 4 3 3 4 3 3 4 NL
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
63 Udo Drescher Line Classic Silver Intermediate Male 1 1 1 1 1 1 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
125 Jonna Matthiassen Line Classic Silver Intermediate Female 1 1 DK
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
107 Juergen Andreas Line Classic Silver Advanced Male 1 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
84 Ina Kuprioniene Line Classic Silver Advanced Female 1 1 1 1 1 1 1 LT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
144 Anna Dvorakova Line Classic Gold Novice Female 1 1 1 1 1 1 1 CZ
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
181 Ronny Lindbom Line Classic Gold Intermediate Male 1 1 SE
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
172 Loes den Otter-Obdeijn Line Classic Gold Advanced Female 1 1 1 1 1 1 1 NL
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Classic A Classic B Showc. A Showc. B Medley       Country
102 Ragnhild Puts Line Classic Regal Female 1 1 1 1 1 1 NL
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Classic A Classic B Showc. A Showc. B Medley       Country
111 Melvin van Boxtel Line Classic MegaStar Male 1 1 1 1 1 1 NL
110 Miquel Menéndez Line Classic MegaStar Male 2 2 ES
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Classic A Classic B Showc. A Showc. B Medley       Country
30 Laura Smits Line Classic MegaStar Female 1 1 2 2 2 1 NL
95 Henneke van Ruitenbeek Line Classic MegaStar Female 1 1 1 NL
201 Julia Oertel Line Classic MegaStar Female 3 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
124 Stine Matthiassen Line Showcase Adult Female 1 3 1 2 1 4 3 DK
129 Simone Nielsen Line Showcase Adult Female 2 4 2 4 2 1 1 DK
42 Jolanda Korpershoek Line Showcase Adult Female 3 1 3 3 3 2 2 NL
117 Lisa Albrigtsen Line Showcase Adult Female 2 1 4 NO
96 Mirielle Lafos Line Showcase Adult Female 3 CH
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
169 Katja Billert Line Showcase Crystal Female 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
172 Loes den Otter-Obdeijn Line Showcase Diamond Female 1 1 1 1 1 1 1 NL
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall                 Country
143 (1) Ota Tom Dvorak Line Choreography Country Newcomer/Novice Lover 1 CZ
66 (1) Nina Kaderk Line Choreography Country Newcomer/Novice Dixie Flyer 2 CH
64 (1) Bettina Drescher Line Choreography Country Newcomer/Novice Never Together 3 GER
195 (1) Karla van Geenhuizen Line Choreography Country Newcomer/Novice Oklahoma Dust 4 NL
191 (1) Marie-Theres Dorner Line Choreography Country Newcomer/Novice 5 AT
37 (1) Tanja Frei Line Choreography Country Newcomer/Novice The Only Way 6 GER
143 (2) Ota Tom Dvorak Line Choreography Country Newcomer/Novice Try A Little Kindness 7 CZ
99 (1) Konstantin Preitnacher Line Choreography Country Newcomer/Novice Honey Bee 8 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall                 Country
2 (1) Martina Bucco Line Choreography Country Intermediate/Advanced 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall                 Country
201 (1) Julia Oertel Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice so what 1 GER
197 (1) Benny Ray Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Stick Like Glue 2 DK
99 (1) Konstantin Preitnacher Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Candy Man Can 3 GER
191 (1) Marie-Theres Dorner Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Little Cola Cha 4 AT
64 (1) Bettina Drescher Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice I Love It 5 GER
189 (1) Dirk Leibing Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Your Love 6 GER
7 (1) Denise Schroeder Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Von Allein 7 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall                 Country
203 (1) Laura Kilian Line Choreography Non-Country Intermediate/Advanced Feeling 1 GER
137 (1) Jonas Knudsen Line Choreography Non-Country Intermediate/Advanced The Streets 2 DK
201 (1) Julia Oertel Line Choreography Non-Country Intermediate/Advanced I just want you 3 GER
189 (1) Dirk Leibing Line Choreography Non-Country Intermediate/Advanced Bang A Gong 4 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall                 Country
157 Camilla Stensgaard Line Renegade Teen 1 DK
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall                 Country
42 Jolanda Korpershoek Line Renegade Adult 1 NL
173 Ditte Karina Steiness Line Renegade Adult 2 DK
66 Nina Kaderk Line Renegade Adult 3 CH
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
72 Matthias Gottschick and Kerstin Klawitter Couple Classic Adult Advanced 1 1 1 1 1 1 1 2 GER
202 Ronny Hoerig and Julia Oertel Couple Classic Adult Advanced 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
36 Konstantin Preitnacher and Nicole Füssler Couple Classic Crystal Newcomer 1 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
50 Klaus Frank and Ingrid Frank Couple Classic Diamond Newcomer 1 2 1 1 1 2 GER
56 Thomas Mueller and Maxi Mueller Couple Classic Diamond Newcomer 2 1 3 2 2 1 GER
79 Roland Brucker and Elvira Brucker Couple Classic Diamond Newcomer 3 3 2 3 3 3 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
23 Wieland Reichle and Barbara Lippe Couple Classic Diamond Novice 1 1 1 1 1 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
156 Martin Raus and Martina Raus Couple Classic Diamond Advanced 1 1 1 1 1 1 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
76 Mathias Eberius and Christa Eberius Couple Classic Silver Intermediate 1 2 1 1 1 1 1 2 GER
194 Robert Müller and Ann-Britt Müller Couple Classic Silver Intermediate 2 1 2 2 2 2 1 SE
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
72 Matthias Gottschick and Kerstin Klawitter Couple Showcase Adult 1 GER
202 Ronny Hoerig and Julia Oertel Couple Showcase Adult 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
186 Yasmin Christensen and Pim van Grootel ProAm Classic Youth Intermediate Female 1 G1 G1 G1 G1 G1 DK
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
78 Sina Batsch and Martin Raus ProAm Classic Teen Newcomer Female 1 S1 G1 G1 G1 GH1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
5 Josefin Blomkvist and Miquel Menéndez ProAm Classic Adult Newcomer Female 1 G1 G1 G1 GH1 G1 G1 SE
174 Ditte Karina Steiness and Ronny Hoerig ProAm Classic Adult Newcomer Female G1 G2 G2 DK
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
190 Mirjam Hänsch and Patrick Misgaiski ProAm Classic Adult Novice Female 1 G1 G1 G1 G2 G2 G2 G1 GH1 GER
199 Katharina Schwenkner and Robert Guenther ProAm Classic Adult Novice Female 2 G2 G1 G1 G3 G2 G2 GER
183 Evelyn Puschmann and Miquel Menéndez ProAm Classic Adult Novice Female G1 G3 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
204 Laura Kilian and Patrick Misgaiski ProAm Classic Adult Intermediate Female 1 G1 G1 GH1 GH1 GG1 GH1 GH1 GH1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
163 Morten Finne and Nisrine Verdonk ProAm Classic Adult Advanced Male G1 G1 DK
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
16 Katja Billert and Patrick Misgaiski ProAm Classic Crystal Novice Female 1 HM1 G1 GH1 G1 G1 G2 GER
179 Christine Furkert and Ronny Hoerig ProAm Classic Crystal Novice Female G2 G1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
57 Thomas Mueller and Martina Raus ProAm Classic Diamond Newcomer Male 1 S1 G1 S1 G1 G1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
59 Maxi Mueller and Martin Raus ProAm Classic Diamond Newcomer Female 1 G1 S1 G1 G1 S1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
83 Ricarda Sluyter and Patrick Misgaiski ProAm Classic Diamond Intermediate Female 1 S1 G1 G1 GH1 G1 G1 G1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
205 Jutta Leyh and Martin Raus ProAm Classic Silver Newcomer Female G1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
193 Ann-Britt Müller and Pim van Grootel ProAm Classic Gold Advanced Female 1 G1 G1 G1 G1 G1 SE
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Technique Presentation Choreography           Country
130 The Spinsters Team ShowTime Diamond 1 1 1 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Technique Presentation Choreography           Country
29 OTKtors Team ShowTime Open Age 1 1 1 1 GER