Worlds 11 - 2017
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
160 Alexander Luchansky Line Social Primary Male 1 1 1 1 GER
327 Matej Haluska Line Social Primary Male 2 2 2 2 SK
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
213 Aneta Kaulfusova Line Social Primary Female 1 1 1 1 CZ
330 Kiara Cervenakova Line Social Primary Female 2 3 2 2 SK
158 Alexandra Kamenev Line Social Primary Female 3 2 6 4 GER
215 Vendulka Vosykova Line Social Primary Female 4 4 3 5 CZ
182 Tereza Vichova Line Social Primary Female 5 5 5 3 CZ
493 Klara Malikova Line Social Primary Female 8 4 7 CZ
188 Johana Katka Fotrova Line Social Primary Female 7 7 6 CZ
329 Emma Belanova Line Social Primary Female 6 8 8 SK
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
482 Daniel Rocha Pinheiro Line Social Youth Male 1 2 2 2 CZ
306 Lukas Mizak Line Social Youth Male 2 1 3 3 SK
310 Boris Andrisov Line Social Youth Male 3 3 4 1 SK
214 Jiri Vosyka Line Social Youth Male 4 4 1 4 CZ
173 Stefan Vejsicky Line Social Youth Male 5 6 5 5 CZ
494 Lukas Keil Line Social Youth Male 5 6 6 CZ
320 Kristian Pcolinsky Line Social Youth Male 8 7 7 SK
324 Richard Cornej Line Social Youth Male 7 9 8 SK
309 Tomas Estok Line Social Youth Male 9 8 9 SK
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
471 Alzbeta Novakova Line Social Youth Female 1 1 1 1 CZ
297 Katarina Hlavata Line Social Youth Female 2 3 3 6 SK
469 Simona Smidova Line Social Youth Female 3 2 9 2 CZ
298 Sofia Rauchova Line Social Youth Female 4 4 4 5 SK
480 Claudie Rocha Pinheiro Line Social Youth Female 5 5 2 7 CZ
190 Marina Holubova Line Social Youth Female 9 5 3 CZ
186 Klara Jakesova Line Social Youth Female 6 7 4 CZ
184 Tereza Bryndacova Line Social Youth Female 7 6 CZ
299 Alexandra Gombitova Line Social Youth Female 8 10 9 SK
466 Lucie Svarcova Line Social Youth Female 8 CZ
323 Miriam Styrancakova Line Social Youth Female 8 SK
465 Veronika Hola Line Social Youth Female 10 CZ
463 Adela Bauerova Line Social Youth Female CZ
308 Sofia Bilecova Line Social Youth Female SK
304 Ivana Gombitova Line Social Youth Female SK
322 Katarina Kukurucova Line Social Youth Female SK
312 Zuzana Tongelova Line Social Youth Female SK
305 Aurelia Simkova Line Social Youth Female SK
192 Viktorie Svatonova Line Social Youth Female CZ
307 Petra  Jarosincova Line Social Youth Female SK
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
444 Michael Panek Line Social Teen Male 1 1 1 1 CZ
386 Ondrej Kacalek Line Social Teen Male 2 2 2 2 CZ
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
470 Nikola Serhantova Line Social Teen Female 1 1 1 1 CZ
479 Denisa Ulrychova Line Social Teen Female 2 4 2 4 CZ
467 Eliska Marova Line Social Teen Female 3 5 3 2 CZ
189 Kristyna Holubova Line Social Teen Female 4 2 6 5 CZ
180 Amelie Belit Triguinho Line Social Teen Female 5 3 4 6 CZ
464 Eva Cislinska Line Social Teen Female 7 5 3 CZ
468 Natalie Bechynova Line Social Teen Female 6 8 7 CZ
178 Jana Hlavacova Line Social Teen Female 9 7 8 CZ
478 Marie Medkova Line Social Teen Female 8 9 10 CZ
187 Marketa Slechtova Line Social Teen Female 10 10 9 CZ
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
261 Renata Cechova Line Social Adult Female 1 3 2 1 CZ
177 Petra Glaserova Line Social Adult Female 2 1 4 2 CZ
348 Jennifer Laaber Line Social Adult Female 3 2 3 3 GER
491 Celina Daffner Line Social Adult Female 4 4 1 4 GER
262 Kristyna Blazkova Line Social Adult Female 5 5 5 5 CZ
163 Christina Schwab Line Social Adult Female 6 6 6 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
458 Nerijus Bockus Line Social Crystal Male 1 1 1 1 LT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
456 Jurgita Bockuviene Line Social Crystal Female 1 1 2 1 LT
258 Iva Mlcouskova Line Social Crystal Female 2 2 1 2 CZ
175 Nicole Schneider Line Social Crystal Female GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
363 David Dey Line Social Diamond Male 1 1 1 1 CH
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
259 Milena Maderycova Line Social Diamond Female 1 2 1 1 CZ
349 Christina Laaber Line Social Diamond Female 2 1 2 2 GER
360 Iveta Mareckova Line Social Diamond Female 3 3 3 3 CZ
387 Andrea Brixi Line Social Diamond Female 4 4 4 4 CZ
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
257 Kvetoslav Bucnak Line Social Silver Male 1 1 1 1 CZ
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
147 Olga Prochazkova Line Social Silver Female 1 1 1 1 CZ
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
255 Alena Cerna Line Social Gold Female 1 2 1 1 CZ
241 Alena Smolikova Line Social Gold Female 2 1 2 2 CZ
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
457 Gunte  Bockute Line Classic Primary Newcomer Female 1 1 1 1 1 1 1 LT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
115 Marina Ridel Line Classic Youth Newcomer Female 1 1 1 2 1 1 2 FR
294 Sarah Fabre Line Classic Youth Newcomer Female 2 2 2 1 2 1 1 FR
128 Piper Muehlebach Line Classic Youth Newcomer Female 3 3 3 3 3 3 3 CH
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
272 Kristiana Skrindzevska Line Classic Youth Novice Female 1 1 1 1 1 1 1 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
276 Adrija Svede Grinberga Line Classic Youth Intermediate Female 1 1 1 1 1 3 3 LV
106 Guste Zidziunaite Line Classic Youth Intermediate Female 2 2 2 2 2 1 1 LT
225 Lea Le Petit Line Classic Youth Intermediate Female 3 3 3 3 3 2 2 FR
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
355 Fabian Mueller Line Classic Teen Newcomer Male 1 1 1 1 1 1 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
216 Amelie Dangeard Line Classic Teen Newcomer Female 1 1 1 1 1 1 2 FR
55 Chantal Hulliger Line Classic Teen Newcomer Female 2 4 3 2 2 9 1 CH
433 Aneta Hrabalova Line Classic Teen Newcomer Female 3 2 5 4 5 4 4 CZ
431 Tereza Rezabkova Line Classic Teen Newcomer Female 4 3 6 6 3 2 5 CZ
437 Tereza Hvezdova Line Classic Teen Newcomer Female 5 5 7 5 4 3 6 CZ
63 Morgane Petit Line Classic Teen Newcomer Female 6 4 3 7 7 3 FR
438 Lucie Parkmanova Line Classic Teen Newcomer Female 7 7 10 6 7 CZ
432 Andrea Lexova Line Classic Teen Newcomer Female 2 6 8 CZ
440 Adriana Hejdova Line Classic Teen Newcomer Female 10 8 5 CZ
283 Marie Kellerova Line Classic Teen Newcomer Female 9 9 9 10 CZ
477 Adela Rehorova Line Classic Teen Newcomer Female 8 9 CZ
439 Katerina Mutinska Line Classic Teen Newcomer Female 8 9 CZ
153 Klara Conkova Line Classic Teen Newcomer Female 10 8 CZ
22 Louise Schandorf Christensen Line Classic Teen Newcomer Female 8 DK
436 Lenka Hecklova Line Classic Teen Newcomer Female 10 CZ
417 Kristyna Borska Line Classic Teen Newcomer Female 10 CZ
416 Zuzana Rihova Line Classic Teen Newcomer Female CZ
52 Leene Motzke Line Classic Teen Newcomer Female GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
45 Killian Sansus Line Classic Teen Novice Male 1 1 1 1 2 1 1 FR
290 Paul Birbaumer Line Classic Teen Novice Male 2 2 2 2 1 2 2 AT
130 Maxwell Collin Muehlebach Line Classic Teen Novice Male 3 3 3 3 3 3 3 CH
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
108 Svetlana Brejeva Line Classic Teen Novice Female 1 1 2 1 1 1 1 LT
165 Johanna Hilaire Line Classic Teen Novice Female 2 2 4 4 5 3 2 FR
135 Janine Rohrer Line Classic Teen Novice Female 3 3 6 3 2 5 3 CH
398 Vera Herren Line Classic Teen Novice Female 4 5 1 2 4 6 6 CH
200 Emma Mayr Line Classic Teen Novice Female 5 4 5 5 3 2 5 GER
376 Emma Suarez Line Classic Teen Novice Female 7 3 6 6 7 4 AND
235 Helena Rrustolli Line Classic Teen Novice Female 6 8 8 7 4 7 GER
366 Embla Andersen Line Classic Teen Novice Female 8 7 7 8 8 8 NO
474 Jovana Kraus Line Classic Teen Novice Female 9 9 9 9 9 9 GER
455 Erika Zamuner Line Classic Teen Novice Female IT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
231 Nicola Sarale Line Classic Teen Intermediate Male 1 1 1 1 1 1 1 IT
415 Lubos Riha Line Classic Teen Intermediate Male 2 2 2 2 2 2 2 CZ
171 Marc Schmid Line Classic Teen Intermediate Male 3 3 3 3 3 3 3 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
413 Ellie McHugh Line Classic Teen Intermediate Female 1 1 1 2 2 1 1 IE
377 Megija Upesjozupa Line Classic Teen Intermediate Female 2 3 3 3 1 2 2 LV
302 Norina Meier Line Classic Teen Intermediate Female 3 2 2 1 3 3 3 CH
316 Victoria Reiche Line Classic Teen Intermediate Female 4 4 4 4 4 5 5 DK
107 Radvile Damosiute Line Classic Teen Intermediate Female 5 5 5 5 5 4 4 LT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
125 Camilla Stensgaard Line Classic Teen Advanced Female 1 1 1 1 1 1 1 DK
227 Clara Severy Line Classic Teen Advanced Female 2 2 2 2 2 2 2 FR
169 Julia Schmid Line Classic Teen Advanced Female 3 3 3 3 3 3 3 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
315 Florian Lange Line Classic Adult Newcomer Male 1 1 1 1 1 2 2 GER
10 Tomas Riha Line Classic Adult Newcomer Male 2 2 2 2 2 1 1 CZ
362 Frank David Buchmann Line Classic Adult Newcomer Male 3 3 3 3 3 3 3 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
400 Wicki Bach Line Classic Adult Newcomer Female 1 6 1 2 1 1 3 DK
435 Martina Hola Line Classic Adult Newcomer Female 2 1 2 1 3 7 1 CZ
277 Nadja van den Eeden Line Classic Adult Newcomer Female 3 2 4 6 2 2 5 NL
116 Sabrina Radda Line Classic Adult Newcomer Female 4 3 5 7 4 3 4 AT
420 Hyo Kim Line Classic Adult Newcomer Female 5 4 3 3 7 6 6 KR
441 Nikola Molendova Line Classic Adult Newcomer Female 5 8 5 5 2 CZ
336 Min-ji Kang Line Classic Adult Newcomer Female 6 5 4 KR
260 Sandra Zehentbauer Line Classic Adult Newcomer Female 8 8 4 6 7 GER
434 Kristyna Molendova Line Classic Adult Newcomer Female 7 7 8 CZ
46 Elodie Belanger Line Classic Adult Newcomer Female 8 FR
193 Jana Vitova Line Classic Adult Newcomer Female CZ
372 Celina Behrens Line Classic Adult Newcomer Female GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
50 Jan Ryslavy Line Classic Adult Novice Male 1 1 2 1 1 1 1 CZ
133 Niko Gioacchino Zeni Line Classic Adult Novice Male 2 2 1 2 2 2 2 IT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
103 Barbora Gabrisova Line Classic Adult Novice Female 1 3 4 1 1 2 1 CZ
361 Natalie Deibl Line Classic Adult Novice Female 2 1 2 2 2 8 2 GER
156 Cyara Milou Hermsen Line Classic Adult Novice Female 3 4 1 3 5 1 4 NL
288 Carolina Kerstnig Line Classic Adult Novice Female 4 3 4 7 4 5 AT
333 Zane Veidemane Line Classic Adult Novice Female 5 5 7 6 3 10 3 LV
40 Chloe Ourties Line Classic Adult Novice Female 2 8 7 4 7 6 FR
365 Treze Merdita Line Classic Adult Novice Female 7 5 3 7 CH
405 Gritt Vindum Bach Line Classic Adult Novice Female 8 6 5 6 DK
91 Chloe Martial Line Classic Adult Novice Female 8 8 5 8 FR
370 Lisa Angst Line Classic Adult Novice Female 9 9 6 9 CH
402 Kate Labarevica Line Classic Adult Novice Female 6 10 10 9 LV
473 Sofie Lauge Hansen Line Classic Adult Novice Female 9 10 DK
72 Michele Forster Line Classic Adult Novice Female 10 10 GER
271 Nadja Rosenzopf Line Classic Adult Novice Female 9 AT
18 Samantha Concadoro Line Classic Adult Novice Female CH
139 Laura Dominguez Line Classic Adult Novice Female ES
69 Thanh Hoa Tran Thi Line Classic Adult Novice Female CZ
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
383 Giovanni Luca Salerno Line Classic Adult Intermediate Male 1 2 1 1 2 1 1 IT
166 Vittorio Anelli Line Classic Adult Intermediate Male 2 1 3 3 1 2 IT
176 Matej Kucera Line Classic Adult Intermediate Male 3 3 4 2 3 2 3 CZ
152 Sebastian Damp Line Classic Adult Intermediate Male 4 4 2 4 4 4 4 GER
374 Xavier Silvestre Gracia Line Classic Adult Intermediate Male 5 5 5 5 5 3 5 AND
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
393 Anja Riste Line Classic Adult Intermediate Female 1 2 1 1 1 2 4 NO
410 Katelin Haugen Line Classic Adult Intermediate Female 2 3 3 2 2 3 1 NO
414 Meaghan McHugh Line Classic Adult Intermediate Female 3 1 2 3 7 1 5 IE
375 Patricia Silvestre Gracia Line Classic Adult Intermediate Female 4 4 5 7 3 5 2 AND
117 Audrey Vergnes Line Classic Adult Intermediate Female 5 5 4 4 5 4 3 FR
266 Melanie Teichmeister Line Classic Adult Intermediate Female 6 8 5 4 7 7 AT
43 Laura Lorthois Line Classic Adult Intermediate Female 7 6 6 6 6 6 FR
150 Laura Ehrat Line Classic Adult Intermediate Female 8 7 8 8 8 8 CH
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
419 Lennie Johansson Line Classic Adult Advanced Male 1 1 1 1 1 2 1 SE
292 Emil Zetterstrom Line Classic Adult Advanced Male 2 2 2 2 2 1 2 SE
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
222 Anne Mette Skriver Line Classic Adult Advanced Female 1 1 2 1 1 3 1 DK
499 Therese Gustavsson Line Classic Adult Advanced Female 2 2 1 3 3 1 3 SE
25 Kine Berg Volla Line Classic Adult Advanced Female 3 3 3 2 2 2 2 NO
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
421 So-yeon Yu Line Classic Crystal Newcomer Female 1 1 2 1 1 1 1 KR
47 Britta Lindner Line Classic Crystal Newcomer Female 2 2 5 4 2 2 2 GER
397 Kerstin Mildner Line Classic Crystal Newcomer Female 3 3 1 3 3 3 4 GER
148 Michelle Akkerman Line Classic Crystal Newcomer Female 4 5 3 6 4 4 3 NL
71 Egle Mizare Line Classic Crystal Newcomer Female 5 7 4 2 5 7 5 LT
81 Andrea Kaspar Line Classic Crystal Newcomer Female 4 6 5 6 6 6 GER
96 Ina Klindworth Line Classic Crystal Newcomer Female 6 7 7 7 5 7 GER
146 Pia Schmid Marten Line Classic Crystal Newcomer Female 9 8 8 8 9 9 GER
495 Alexandra Bodenan Line Classic Crystal Newcomer Female 8 9 9 9 8 8 FR
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
461 Sebastien Bonnier Line Classic Crystal Novice Male 1 1 1 1 1 1 1 FR
77 Tiziano Lombardo Line Classic Crystal Novice Male 2 2 2 2 2 2 2 FR
197 Bernhard Wulff Line Classic Crystal Novice Male 3 3 3 3 3 3 3 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
335 Garam Lee Line Classic Crystal Novice Female 1 1 1 1 1 1 1 KR
373 Veronica Alonso Line Classic Crystal Novice Female 2 2 3 2 2 4 3 AND
11 Mireille Donzallaz Line Classic Crystal Novice Female 3 2 5 3 3 2 2 CH
221 Sandy Dorfler Line Classic Crystal Novice Female 4 4 2 5 5 5 4 GER
384 Susann Kopperschmidt Line Classic Crystal Novice Female 5 5 4 4 4 3 5 GER
194 Angelika Wulff Line Classic Crystal Novice Female 6 6 6 6 6 6 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
358 Daniele Vaccari Line Classic Crystal Intermediate Male 1 1 1 1 1 1 1 IT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
249 Hee-jin Kim Line Classic Crystal Intermediate Female 1 1 1 1 1 1 1 KR
426 Hyun-jeong Cha Line Classic Crystal Intermediate Female 2 4 2 2 3 2 1 KR
29 Annabelle Hue Line Classic Crystal Intermediate Female 3 5 3 3 2 3 3 FR
278 Katharina Mullner Line Classic Crystal Intermediate Female 4 3 4 4 4 5 4 AT
497 Mieke Smets Line Classic Crystal Intermediate Female 5 2 5 4 5 4 5 BE
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
412 Laura Reina Line Classic Crystal Advanced Female 1 1 1 1 1 1 1 IT
459 Vilma Grikine Line Classic Crystal Advanced Female 2 2 3 2 3 3 2 LT
475 Sylvana Wiering Line Classic Crystal Advanced Female 3 3 2 3 2 2 3 NL
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
210 Robert Beer Line Classic Diamond Newcomer Male 1 1 2 1 1 1 2 GER
48 Wolfgang Marten Line Classic Diamond Newcomer Male 2 2 3 3 2 2 1 GER
351 Thomas Mueller Line Classic Diamond Newcomer Male 3 3 1 2 2 3 3 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
253 Monika Bozkova Line Classic Diamond Newcomer Female 1 1 2 3 1 2 1 CZ
7 Natalia Martinez Kardeskog Line Classic Diamond Newcomer Female 2 6 1 2 2 3 4 SE
422 Bok-ae Im Line Classic Diamond Newcomer Female 3 4 4 5 3 1 2 KR
202 Cornelia Mayr Line Classic Diamond Newcomer Female 4 2 5 1 5 5 3 GER
344 Ina Roentsch Line Classic Diamond Newcomer Female 5 3 3 4 4 4 6 GER
122 Kathrin Altenkirch Line Classic Diamond Newcomer Female 7 6 9 7 6 5 GER
31 Tina Anette Schaerer Line Classic Diamond Newcomer Female 5 7 8 8 8 8 DK
24 Andrea Osterloh Line Classic Diamond Newcomer Female 8 8 6 9 7 7 GER
446 Ulrike Wally Line Classic Diamond Newcomer Female 9 9 7 6 9 9 AT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
356 Rene Viehrig Line Classic Diamond Novice Male 1 1 1 1 1 1 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
423 Jung-wook Woo Line Classic Diamond Novice Female 1 4 2 1 1 1 2 KR
121 Ute Hahn Line Classic Diamond Novice Female 2 2 4 3 3 2 1 GER
233 Maria Jose Martinez Line Classic Diamond Novice Female 3 1 1 2 6 3 6 AND
486 Isa Ledeuil Line Classic Diamond Novice Female 4 3 5 4 2 4 3 FR
137 Marika Raik Line Classic Diamond Novice Female 5 5 6 5 10 5 4 EST
14 Michelle Nicolas Line Classic Diamond Novice Female 10 3 8 4 7 GER
39 Sina Scheiwiller Line Classic Diamond Novice Female 7 5 7 5 CH
207 Sonja Beer Line Classic Diamond Novice Female 9 6 9 8 8 GER
273 Erika Prasser Line Classic Diamond Novice Female 6 8 9 6 AT
300 Manuela Martin Line Classic Diamond Novice Female 9 10 7 7 9 9 GER
403 Jurate Labarevica Line Classic Diamond Novice Female 7 8 LV
126 Claudia Muehlebach Line Classic Diamond Novice Female 8 CH
21 Dorte Schandorf Andersen Line Classic Diamond Novice Female 10 10 DK
246 Hae-yoon Park Line Classic Diamond Novice Female 10 KR
1 Nicole Fussler Line Classic Diamond Novice Female GER
88 Marion Ruth Hinz Line Classic Diamond Novice Female GER
424 Mi-hyang Cho Line Classic Diamond Novice Female KR
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
454 Eva Fricberga Line Classic Diamond Intermediate Female 1 3 1 1 2 1 1 LV
368 Jolanta Mileskiene Line Classic Diamond Intermediate Female 2 2 3 4 3 4 3 LT
443 Ere Sinikalda Line Classic Diamond Intermediate Female 3 5 5 6 1 3 2 EST
427 Eun-jeong Hwang Line Classic Diamond Intermediate Female 4 1 2 7 4 7 6 KR
236 Monia Di Bella Line Classic Diamond Intermediate Female 5 6 6 5 5 2 4 IT
264 Lena Wingaard Line Classic Diamond Intermediate Female 4 4 3 7 5 10 NO
247 Jung-Ha Lee Line Classic Diamond Intermediate Female 7 7 2 6 8 7 KR
505 Song-mi Kim Line Classic Diamond Intermediate Female 8 8 9 10 6 8 KR
281 Maya Sporri Line Classic Diamond Intermediate Female 10 10 8 8 10 5 CH
3 Paula Puelinckx Line Classic Diamond Intermediate Female 9 9 10 9 9 9 NL
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
250 Ota Tom Dvorak Line Classic Diamond Advanced Male 1 1 1 1 1 1 CZ
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
430 Eun Young Na Line Classic Diamond Advanced Female 1 1 1 1 1 1 1 KR
313 Grazia Pozzetti Line Classic Diamond Advanced Female 2 3 3 4 2 2 2 IT
487 Bente Johnsen Line Classic Diamond Advanced Female 3 2 2 3 5 3 5 NO
36 Arnita Veidemane Line Classic Diamond Advanced Female 4 4 4 2 3 5 4 LV
113 Elisabeth Lindqvist Line Classic Diamond Advanced Female 5 6 5 6 4 4 3 SE
287 Evelyn Richter Line Classic Diamond Advanced Female 5 6 5 7 6 AT
496 Maria Rask Line Classic Diamond Advanced Female 7 7 7 6 6 7 SE
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
73 Giacinto Fassio Line Classic Silver Newcomer Male 1 1 1 1 1 1 1 IT
8 Jens Tobias Line Classic Silver Newcomer Male 2 2 2 3 3 2 2 GER
5 Ingemar Martinez Kardeskog Line Classic Silver Newcomer Male 3 3 3 2 2 3 3 SE
345 Harald Schultz Line Classic Silver Newcomer Male 4 5 4 4 4 4 5 GER
140 Olaf Bornemann Line Classic Silver Newcomer Male 5 4 5 5 5 5 4 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
350 Maria Reiter Line Classic Silver Newcomer Female 1 1 1 1 1 1 1 AT
35 Helle Reffstrup Line Classic Silver Newcomer Female 2 2 5 4 3 3 3 DK
238 Barbara Ehrat Line Classic Silver Newcomer Female 3 4 4 3 8 2 2 CH
224 Gabriele Haider Line Classic Silver Newcomer Female 4 3 3 5 4 5 4 AT
44 Elita Zarina Line Classic Silver Newcomer Female 5 7 2 2 2 7 7 LV
199 Veronika Gattinger Line Classic Silver Newcomer Female 5 8 8 5 4 5 GER
274 Zita Carbonari Line Classic Silver Newcomer Female 6 7 7 6 6 6 AT
240 Jana Mejtova Line Classic Silver Newcomer Female 8 6 6 7 8 8 CZ
332 Yi Hwa Oh Line Classic Silver Newcomer Female KR
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
205 Klaus Mayr Line Classic Silver Novice Male 1 1 1 1 1 1 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
99 Skirmante Makauskiene Line Classic Silver Novice Female 1 3 1 1 1 4 3 LT
120 Katrin Roomus Line Classic Silver Novice Female 2 1 5 2 5 2 2 EST
391 Bjorg Anita Gustavsen Riste Line Classic Silver Novice Female 3 2 4 8 2 1 4 NO
395 Christa Mildner Line Classic Silver Novice Female 4 6 3 5 5 1 GER
425 Soon-sim Yeo Line Classic Silver Novice Female 5 9 2 3 4 8 5 KR
280 Karola Braunecker Line Classic Silver Novice Female 4 6 7 3 9 AT
254 Maria Vesela Line Classic Silver Novice Female 4 3 9 6 CZ
212 Chantal Gosselin Line Classic Silver Novice Female 5 9 6 6 10 FR
319 Regula Traber Line Classic Silver Novice Female 10 10 7 7 8 CH
16 Peggy Wandery Line Classic Silver Novice Female 8 7 7 SE
17 Aga Carlsson Line Classic Silver Novice Female 8 6 SE
268 Kerstin Miolcic Line Classic Silver Novice Female 8 9 9 GER
341 Evelyne Sterckendries Line Classic Silver Novice Female 7 BE
248 Nam-sun Lee Line Classic Silver Novice Female 10 KR
124 Susanne Stensgaard Line Classic Silver Novice Female DK
270 Maria Paz Fajarnes Line Classic Silver Novice Female AND
143 Christine Stein Koepf Line Classic Silver Novice Female GER
142 Marion Krueger Line Classic Silver Novice Female GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
93 Emmanuel Martial Line Classic Silver Intermediate Male 1 1 1 1 1 2 1 FR
476 Reinhard Geist Line Classic Silver Intermediate Male 2 3 2 2 2 1 3 AT
230 Remi Schoenenberger Line Classic Silver Intermediate Male 3 2 3 3 3 3 2 FR
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
64 Suzy Rios Line Classic Silver Intermediate Female 1 1 1 3 4 2 2 FR
399 Rasa Benikiene Line Classic Silver Intermediate Female 2 4 2 1 2 3 3 LT
406 Kelli Haugen Line Classic Silver Intermediate Female 3 5 5 6 3 1 1 NO
428 Jin-kyung Yoo Line Classic Silver Intermediate Female 4 2 3 2 6 5 4 KR
217 Catrin Recke Line Classic Silver Intermediate Female 5 3 6 4 1 4 6 GER
285 Yu-jeong Kim Line Classic Silver Intermediate Female 6 4 7 7 6 5 KR
429 Sook-hee Chung Line Classic Silver Intermediate Female 7 5 5 7 7 KR
447 Carina Kapraali Line Classic Silver Intermediate Female 7 8 8 SE
380 Francoise Fournier Line Classic Silver Intermediate Female 8 8 CH
101 Karin Lerche Jaque Line Classic Silver Intermediate Female 8 8 DK
59 Henriette Deillon Line Classic Silver Intermediate Female CH
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
62 Laurent Peyruchaud Line Classic Silver Advanced Male 1 1 1 2 1 1 1 FR
2 Konstantin Preitnacher Line Classic Silver Advanced Male 2 2 2 1 2 2 2 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
245 Kyoung-hee Hong Line Classic Silver Advanced Female 1 1 1 1 1 1 1 KR
15 Patricia Pedezert Line Classic Silver Advanced Female 2 2 2 2 2 2 2 FR
80 Rolanda Mazeiviene Line Classic Silver Advanced Female 3 3 3 3 3 4 3 LT
104 Jutta Leyh Line Classic Silver Advanced Female 4 4 4 4 4 3 4 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
94 Karl Korber Line Classic Gold Newcomer Male 1 1 1 1 1 1 1 AT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
100 Nijole Ravickiene Line Classic Gold Newcomer Female 1 2 2 1 2 1 1 LT
98 Grazina Vilniskiene Line Classic Gold Newcomer Female 2 1 1 2 1 2 2 LT
132 Christine Di Iorio Line Classic Gold Newcomer Female 3 3 4 5 3 5 3 FR
252 Milena Touskova Line Classic Gold Newcomer Female 4 5 3 3 4 7 6 CZ
251 Miluska Hartlova Line Classic Gold Newcomer Female 5 6 5 4 6 3 5 CZ
381 Jacqueline Monnard Line Classic Gold Newcomer Female 4 6 7 5 6 7 CH
284 Viera Erben Line Classic Gold Newcomer Female 7 7 6 7 4 4 SK
286 Helena Grandjean Line Classic Gold Newcomer Female FR
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
30 Denis Hue Line Classic Gold Novice Male 1 1 2 2 1 1 1 FR
229 Gerhard Pickelsberger Line Classic Gold Novice Male 2 2 1 1 2 3 2 AT
378 Marcel Steiner Line Classic Gold Novice Male 3 3 3 3 3 2 CH
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
78 Patricia Cheylan Line Classic Gold Novice Female 1 3 3 2 1 1 1 FR
119 Ilona Rydlinska Line Classic Gold Novice Female 2 4 1 1 3 2 2 IT
503 Anna Dvorakova Line Classic Gold Novice Female 3 1 2 3 2 5 3 CZ
109 Doris Schwam Line Classic Gold Novice Female 4 2 4 4 4 4 4 AT
445 Ragnhild Hedman Line Classic Gold Novice Female 5 5 5 5 5 3 5 SE
97 Ruta Kruopiene Line Classic Gold Novice Female LT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
23 Marc Mahe Line Classic Gold Intermediate Male 1 2 1 3 1 1 1 FR
242 Mark Parent Line Classic Gold Intermediate Male 2 1 2 1 3 2 3 USA
27 Andre Deillon Line Classic Gold Intermediate Male 3 3 3 2 2 3 2 CH
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
234 In-sook Choi Line Classic Gold Intermediate Female 1 1 1 1 1 1 1 KR
404 Sonja Blauensteiner Line Classic Gold Intermediate Female 2 2 2 2 2 2 2 AT
95 Angelija Kubiliene Line Classic Gold Intermediate Female 3 3 3 3 3 3 3 LT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
282 Jean-Claude Demeure Line Classic Gold Advanced Male 1 1 1 1 2 2 1 BE
369 Antoni Ruiz Ruiz Line Classic Gold Advanced Male 2 2 2 2 1 1 2 ES
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
275 Isabella Steiner Line Classic Gold Advanced Female 1 1 1 1 1 1 1 AT
112 Giedra Vidziuniene Line Classic Gold Advanced Female 2 2 2 2 2 3 2 LT
301 Loes den Otter-Obdeijn Line Classic Gold Advanced Female 3 3 3 3 3 2 3 NL
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Classic A Classic B Showc. C Showc. D Medley E       Country
155 Jose Miguel Belloque Vane Line Classic MegaStar Male 1 1 1 1 1 1 NL
293 Miquel Menendez Line Classic MegaStar Male 2 2 2 2 2 2 ES
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Classic A Classic B Showc. C Showc. D Medley E       Country
269 Henneke van Ruitenbeek Line Classic MegaStar Female 1 3 3 1 2 1 NL
90 Claudia Reichart Line Classic MegaStar Female 2 2 2 2 1 3 NL
489 Laura Bartolomei Line Classic MegaStar Female 3 4 4 3 3 2 FR
67 Betty Alart Line Classic MegaStar Female 4 1 1 4 4 4 FR
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Classic A Classic B Showc. C Showc. D Medley E       Country
243 Anja Hauge Line Classic Jewel Female 1 1 1 1 1 1 NO
239 Melissa Geveling Line Classic Jewel Female 2 2 2 2 2 2 NL
86 Cristina Sinn Line Classic Jewel Female 3 3 3 IT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Classic A Classic B Showc. C Showc. D Medley E       Country
42 Alain Hantisse Line Classic Regal Male 1 1 1 1 1 2 FR
485 Fabio Pesavento Line Classic Regal Male 2 3 2 2 3 1 IT
219 Wilhelm Krapfl Line Classic Regal Male 3 2 3 3 2 3 AT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Classic A Classic B Showc. C Showc. D Medley E       Country
346 Daina Eirosiene Line Classic Regal Female 1 1 1 1 1 1 LT
418 Alessandra Tisi Line Classic Regal Female 2 2 2 2 2 2 IT
267 Angelique Kemerlings Line Classic Regal Female NL
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Classic A Classic B Showc. C Showc. D Medley E       Country
138 Young-soon Song Line Classic Sapphire Female 1 1 1 1 2 2 KR
32 Annette Rosendahl Dam Line Classic Sapphire Female 2 2 2 2 1 1 DK
337 Marja van den Boogaard Line Classic Sapphire Female 3 3 3 3 3 4 NL
154 Marie Kerschbaumer Line Classic Sapphire Female 4 4 4 4 4 3 AT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
451 Margit Kasemets Line Classic Wheelchair Manual 1 1 1 1 EST
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
453 Meelis Luks Line Classic Wheelchair Electric 1 1 1 1 EST
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
125 Camilla Stensgaard Line Showcase Teen Female 1 1 1 1 1 1 1 DK
227 Clara Severy Line Showcase Teen Female 2 2 2 2 2 2 2 FR
169 Julia Schmid Line Showcase Teen Female 3 3 3 3 3 3 3 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
419 Lennie Johansson Line Showcase Adult Male 1 1 1 1 1 2 2 SE
292 Emil Zetterstrom Line Showcase Adult Male 2 2 3 2 2 1 1 SE
152 Sebastian Damp Line Showcase Adult Male 2 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
499 Therese Gustavsson Line Showcase Adult Female 1 2 2 1 2 1 1 SE
222 Anne Mette Skriver Line Showcase Adult Female 2 1 1 1 2 2 DK
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
412 Laura Reina Line Showcase Crystal Female 1 1 2 4 1 1 1 IT
459 Vilma Grikine Line Showcase Crystal Female 2 2 1 1 3 2 LT
475 Sylvana Wiering Line Showcase Crystal Female 3 3 3 2 2 2 3 NL
249 Hee-jin Kim Line Showcase Crystal Female 4 4 4 3 4 4 4 KR
223 Katja Billert Line Showcase Crystal Female 5 5 5 5 5 3 5 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
250 Ota Tom Dvorak Line Showcase Diamond Male 1 1 1 1 1 1 CZ
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
317 Sandra Visser-Tool Line Showcase Diamond Female 1 1 1 2 1 1 1 NL
287 Evelyn Richter Line Showcase Diamond Female 2 2 3 1 3 3 AT
113 Elisabeth Lindqvist Line Showcase Diamond Female 3 3 2 4 2 2 4 SE
36 Arnita Veidemane Line Showcase Diamond Female 4 4 4 3 4 3 2 LV
247 Jung-Ha Lee Line Showcase Diamond Female 5 5 5 5 5 4 5 KR
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
282 Jean-Claude Demeure Line Showcase Silver Male 1 1 1 1 1 1 1 BE
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty     Country
174 Winnie von Kiaer Line Showcase Silver Female 1 1 2 2 1 1 1 DK
245 Kyoung-hee Hong Line Showcase Silver Female 2 4 1 1 4 3 2 KR
15 Patricia Pedezert Line Showcase Silver Female 3 2 3 3 2 4 4 FR
104 Jutta Leyh Line Showcase Silver Female 4 3 4 4 3 2 3 GER
301 Loes den Otter-Obdeijn Line Showcase Silver Female 5 5 5 5 5 5 5 NL
285 Yu-jeong Kim Line Showcase Silver Female KR
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
471 Alzbeta Novakova Line Modern Kids Basic 1 1 1 1 CZ
298 Sofia Rauchova Line Modern Kids Basic 2 2 2 2 SK
304 Ivana Gombitova Line Modern Kids Basic 3 3 3 3 SK
299 Alexandra Gombitova Line Modern Kids Basic 4 4 4 4 SK
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
103 Barbora Gabrisova Line Modern Teens Basic 1 1 1 2 CZ
272 Kristiana Skrindzevska Line Modern Teens Basic 2 2 2 1 LV
372 Celina Behrens Line Modern Teens Basic 3 3 3 3 GER
296 Terezia Hlavata Line Modern Teens Basic 4 4 4 4 SK
52 Leene Motzke Line Modern Teens Basic 5 6 5 5 GER
297 Katarina Hlavata Line Modern Teens Basic 5 6 6 SK
22 Louise Schandorf Christensen Line Modern Teens Basic 7 7 7 DK
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
413 Ellie McHugh Line Modern Teens Ace 1 1 1 2 IE
377 Megija Upesjozupa Line Modern Teens Ace 2 2 3 1 LV
393 Anja Riste Line Modern Teens Ace 3 3 2 3 NO
276 Adrija Svede Grinberga Line Modern Teens Ace 4 4 4 4 LV
169 Julia Schmid Line Modern Teens Ace 5 5 6 5 GER
117 Audrey Vergnes Line Modern Teens Ace 7 5 7 FR
171 Marc Schmid Line Modern Teens Ace 6 7 6 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
333 Zane Veidemane Line Modern Adults Basic 1 2 1 1 LV
50 Jan Ryslavy Line Modern Adults Basic 2 1 2 3 CZ
420 Hyo Kim Line Modern Adults Basic 3 5 3 2 KR
96 Ina Klindworth Line Modern Adults Basic 4 3 5 4 GER
10 Tomas Riha Line Modern Adults Basic 5 4 4 5 CZ
69 Thanh Hoa Tran Thi Line Modern Adults Basic CZ
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
383 Giovanni Luca Salerno Line Modern Adults Ace 1 1 1 1 IT
414 Meaghan McHugh Line Modern Adults Ace 2 2 2 2 IE
410 Katelin Haugen Line Modern Adults Ace 3 3 3 3 NO
499 Therese Gustavsson Line Modern Adults Ace SE
43 Laura Lorthois Line Modern Adults Ace FR
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
421 So-yeon Yu Line Modern Chrome Basic 1 1 1 1 KR
47 Britta Lindner Line Modern Chrome Basic 2 2 3 3 GER
335 Garam Lee Line Modern Chrome Basic 3 5 2 2 KR
253 Monika Bozkova Line Modern Chrome Basic 4 4 4 4 CZ
488 Lina Engelaite Line Modern Chrome Basic 5 3 5 5 LT
384 Susann Kopperschmidt Line Modern Chrome Basic 6 6 9 GER
88 Marion Ruth Hinz Line Modern Chrome Basic 7 8 7 GER
246 Hae-yoon Park Line Modern Chrome Basic 9 7 6 KR
21 Dorte Schandorf Andersen Line Modern Chrome Basic 8 9 8 DK
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
29 Annabelle Hue Line Modern Chrome Ace 1 1 1 1 FR
249 Hee-jin Kim Line Modern Chrome Ace 2 2 2 2 KR
454 Eva Fricberga Line Modern Chrome Ace 3 3 3 3 LV
247 Jung-Ha Lee Line Modern Chrome Ace 4 4 4 5 KR
3 Paula Puelinckx Line Modern Chrome Ace 5 4 5 4 NL
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
395 Christa Mildner Line Modern Platinum Basic 1 1 2 3 GER
254 Maria Vesela Line Modern Platinum Basic 2 4 1 1 CZ
17 Aga Carlsson Line Modern Platinum Basic 3 2 3 2 SE
16 Peggy Wandery Line Modern Platinum Basic 4 3 4 4 SE
44 Elita Zarina Line Modern Platinum Basic 5 7 5 5 LV
248 Nam-sun Lee Line Modern Platinum Basic 5 6 7 KR
147 Olga Prochazkova Line Modern Platinum Basic 6 6 CZ
445 Ragnhild Hedman Line Modern Platinum Basic 8 7 SE
140 Olaf Bornemann Line Modern Platinum Basic GER
109 Doris Schwam Line Modern Platinum Basic AT
332 Yi Hwa Oh Line Modern Platinum Basic KR
425 Soon-sim Yeo Line Modern Platinum Basic KR
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
66 Marie France La Briola Line Modern Platinum Ace 1 1 1 1 FR
449 Ann-Britt Muller Line Modern Platinum Ace 2 2 5 2 SE
406 Kelli Haugen Line Modern Platinum Ace 3 3 3 4 NO
245 Kyoung-hee Hong Line Modern Platinum Ace 4 6 2 5 KR
65 Lucette Long Line Modern Platinum Ace 5 7 4 3 FR
337 Marja van den Boogaard Line Modern Platinum Ace 4 8 6 NL
234 In-sook Choi Line Modern Platinum Ace 5 6 8 KR
447 Carina Kapraali Line Modern Platinum Ace 8 7 7 SE
301 Loes den Otter-Obdeijn Line Modern Platinum Ace 9 9 9 NL
23 Marc Mahe Line Modern Platinum Ace FR
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall                 Country
483 (2) Manuela Kerzendorfer Line Choreography Country Newcomer/Novice heartland heartbreak 1 AT
486 (1) Isa Ledeuil Line Choreography Country Newcomer/Novice Kiss 2 FR
287 (1) Evelyn Richter Line Choreography Country Newcomer/Novice Photo Finish 3 AT
372 (1) Celina Behrens Line Choreography Country Newcomer/Novice Shake it for me 4 GER
11 (1) Mireille Donzallaz Line Choreography Country Newcomer/Novice Think of You 5 CH
21 (1) Dorte Schandorf Andersen Line Choreography Country Newcomer/Novice Calling Dibs 6 DK
361 (1) Natalie Deibl Line Choreography Country Newcomer/Novice Jims Dance 7 GER
397 (1) Kerstin Mildner Line Choreography Country Newcomer/Novice If I Never 8 GER
366 (1) Embla Andersen Line Choreography Country Newcomer/Novice This Town 9 NO
483 (1) Manuela Kerzendorfer Line Choreography Country Newcomer/Novice let's go 10 AT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall                 Country
287 (1) Evelyn Richter Line Choreography Country Intermediate/Advanced Baby, I'm Burning 1 AT
197 (1) Bernhard Wulff Line Choreography Country Intermediate/Advanced Preaching to the Choir 2 GER
483 (1) Manuela Kerzendorfer Line Choreography Country Intermediate/Advanced C&C 3 AT
69 (1) Thanh Hoa Tran Thi Line Choreography Country Intermediate/Advanced I'm in  CZ
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall                 Country
113 (1) Elisabeth Lindqvist Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Better when I'm dancing  1 SE
176 (1) Matej Kucera Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Sexdome 2 CZ
406 (2) Kelli Haugen Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Elektrisk 3 NO
406 (4) Kelli Haugen Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Found Love 4 NO
287 (1) Evelyn Richter Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Big, Blonde And Beautiful 5 AT
406 (1) Kelli Haugen Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Buttercup 6 NO
239 (2) Melissa Geveling Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Light It Up 7 NL
372 (1) Celina Behrens Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Not too young, not too old 8 GER
461 (1) Sebastien Bonnier Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice We don't talk any more 9 FR
239 (1) Melissa Geveling Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Da Bop 10 NL
406 (3) Kelli Haugen Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Smil 11 NO
461 (2) Sebastien Bonnier Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Hey Brian ! 12 FR
406 (5) Kelli Haugen Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Under the Bridge 13 NO
301 (1) Loes den Otter-Obdeijn Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Renegades 14 NL
473 (1) Sofie Lauge Hansen Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice tba 15 DK
69 (1) Thanh Hoa Tran Thi Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Me too CZ
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall                 Country
155 (1) Jose Miguel Belloque Vane Line Choreography Non-Country Intermediate/Advanced I guess I'm loving you 1 NL
461 (1) Sebastien Bonnier Line Choreography Non-Country Intermediate/Advanced Don't you know 2 FR
222 (1) Anne Mette Skriver Line Choreography Non-Country Intermediate/Advanced Loving dancing  3 DK
406 (1) Kelli Haugen Line Choreography Non-Country Intermediate/Advanced Sunshine 4 NO
287 (1) Evelyn Richter Line Choreography Non-Country Intermediate/Advanced Moonriver 5 AT
406 (2) Kelli Haugen Line Choreography Non-Country Intermediate/Advanced Cherokee Heartbeat 6 NO
290 (1) Paul Birbaumer Line Choreography Non-Country Intermediate/Advanced Not this time 7 AT
155 (2) Jose Miguel Belloque Vane Line Choreography Non-Country Intermediate/Advanced Wanna be where you are NL
267 (1) Angelique Kemerlings Line Choreography Non-Country Intermediate/Advanced Piece by Piece NL
69 (1) Thanh Hoa Tran Thi Line Choreography Non-Country Intermediate/Advanced False alarm CZ
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall                 Country
125 Camilla Stensgaard Line Renegade Teen 1 DK
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall                 Country
222 Anne Mette Skriver Line Renegade Adult 1 DK
419 Lennie Johansson Line Renegade Adult 2 SE
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall                 Country
161 Alexander Luchansky and Alexandra Kamenev Couple Social Primary 1 1 1 1 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
167 Vittorio Anelli and Giulia Testaferrata Couple Classic Adult Intermediate 1 1 1 1 1 1 IT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
408 Pim van Grootel and Gabriella Scholtze Couple Classic Adult Advanced 1 1 1 1 1 1 1 SE
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
195 Bernhard Wulff and Angelika Wulff Couple Classic Crystal Newcomer 1 1 1 1 1 1 1 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
208 Robert Beer and Sonja Beer Couple Classic Diamond Newcomer 1 1 1 1 1 2 1 GER
203 Klaus Mayr and Cornelia Mayr Couple Classic Diamond Newcomer 2 2 2 2 2 1 2 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
6 Ingemar Martinez Kardeskog and Natalia Martinez Kardeskog Couple Classic Diamond Novice 1 1 1 1 1 1 1 SE
263 Klaus Frank and Ingrid Frank Couple Classic Diamond Novice 2 2 2 2 2 2 1 2 GER
4 Peter Puelinckx and Paula Puelinckx Couple Classic Diamond Novice 3 3 1 3 4 3 3 2 3 BE
352 Thomas Mueller and Maxi Mueller Couple Classic Diamond Novice 4 4 4 3 4 4 4 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
74 Giacinto Fassio and Rossana Oggero Couple Classic Silver Newcomer 1 1 1 1 1 1 1 1 IT
492 Karsten Krausse and Karin Senns Couple Classic Silver Newcomer 2 2 2 2 3 2 GER
342 Jacques Groenez and Evelyne Sterckendries Couple Classic Silver Newcomer 3 2 3 3 4 1 4 BE
141 Olaf Bornemann and Marion Krueger Couple Classic Silver Newcomer 4 3 4 4 2 2 3 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
58 Andre Deillon and Francoise Fournier Couple Classic Silver Novice 1 1 1 1 1 1 1 1 1 CH
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
338 Antoon van den Boogaard and Marja van den Boogaard Couple Classic Silver Advanced 1 1 1 1 1 1 1 1 1 NL
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Classic A Classic B Showc. C Showc. D Medley E       Country
56 Mathias Eberius and Christa Eberius Couple Classic Sovereign 1 2 1 1 1 1 GER
357 Martin Raus and Martina Raus Couple Classic Sovereign 2 1 2 2 2 2 GER
53 Matthias Gottschick and Kerstin Klawitter Couple Classic Sovereign GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall                 Country
490 Daniel Trepat and Laura Bartolomei Couple Showcase Adult 1 1 1 1 1 1 NL
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
185 Tereza Bryndacova and Klara Jakesova Partner Social Youth 1 2 1 1 CZ
325 Richard Cornej and Miriam Styrancakova Partner Social Youth 2 1 3 2 SK
191 Marina Holubova and Viktorie Svatonova Partner Social Youth 3 3 4 3 CZ
311 Boris Andrisov and Zuzana Tongelova Partner Social Youth 4 5 2 5 SK
321 Kristian Pcolinsky and Katarina Kukurucova Partner Social Youth 5 4 5 4 SK
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
295 Samuel Perunko and Katarina Ruttkayova Partner Social Teen 1 2 1 1 SK
181 Amelie Belit Triguinho and Marketa Slechtova Partner Social Teen 2 1 2 2 CZ
179 Jana Hlavacova and Kristyna Holubova Partner Social Teen 3 3 3 3 CZ
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
364 David Dey and Denise Guinniard Partner Social Adult Senior 1 1 1 1 CH
256 Alena Cerna and Kvetoslav Bucnak Partner Social Adult Senior 2 2 2 2 CZ
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
331 Kiara Cervenakova and Lukas Cornej Partner Social Junior 1 3 1 1 SK
183 Tereza Vichova and Johana Katka Fotrova Partner Social Junior 2 1 2 2 CZ
328 Matej Haluska and Emma Belanova Partner Social Junior 3 1 3 3 SK
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
51 Tomas Riha and Barbora Gabrisova Partner Classic Adult 1 1 1 1 CZ
390 Dennis Ryczak and Natalie Deibl Partner Classic Adult 2 2 2 2 GER
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
26 Robert Touazi and Violaine Cappelletti Partner Classic Silver 1 1 1 1 FR
343 Evelyne Sterckendries and Jacques Groenez Partner Classic Silver 2 2 2 2 BE
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C           Country
379 Marcel Steiner and Jacqueline Monnard Partner Classic Gold 1 1 1 1 CH
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
129 Piper Muehlebach and Roy Hadisubroto ProAm Classic Youth Newcomer Female 1 1 1 1 1 1 1 1 1 CH
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
226 Lea Le Petit and Daniel Trepat ProAm Classic Youth Novice Female 1 1 1