Baltic - 2016
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C   Country
214 Estere Apena Line Social Primary Female 1 1 1 1 LV
164 Anna Darta Bula Line Social Primary Female 2 2 2 2 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C   Country
2 Ralfs Leksis Line Social Youth Male 1 1 1 1 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C   Country
222 Gertruda Laurinaviciute Line Social Youth Female 1 1 2 3 LT
17 Dana Miciunaite Line Social Youth Female 2 2 3 2 LV
180 Melisa Rusina Line Social Youth Female 3 3 1 4 LV
168 Arta Adrija Kerna Line Social Youth Female 4 4 4 7 LV
169 Dace Rukmane Line Social Youth Female 5 5 6 5 LV
66 Melanija Vaivode Sulte Line Social Youth Female 6 9 1 LV
29 Pipi Triinu Nommiste Line Social Youth Female 8 5 6 EST
189 Kate Vigante Line Social Youth Female 7 7 9 LV
181 Paula Zute Line Social Youth Female 9 8 8 LV
27 Lotte Teppe Line Social Youth Female 10 10 10 EST
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C   Country
157 Erika Zaharova Line Social Teen Female 1 1 2 1 LV
156 Zaklina Orlovska Line Social Teen Female 2 2 4 3 LV
98 Kristine Reinfelde Line Social Teen Female 3 4 1 6 LV
216 Nika Tvorogova Line Social Teen Female 4 6 5 2 LV
28 Liis Teppe Line Social Teen Female 5 7 3 4 EST
158 Keita Emilija Orlovska Line Social Teen Female 3 7 5 LV
155 Dinija Simanovska Line Social Teen Female 5 8 8 LV
208 Karlina Lochmele Line Social Teen Female 8 6 7 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C   Country
227 Grete Kuusik Line Social Adult Female 1 1 1 2 EST
47 Merili Pollu Line Social Adult Female 2 2 2 1 EST
112 Kairit Linnaste Line Social Adult Female 3 3 3 3 EST
133 Elina Baranovska Line Social Adult Female 4 4 4 4 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C   Country
26 Diana Gajauskaite Line Social Crystal Female 1 1 1 1 LT
56 Virginija Sepikaite Line Social Crystal Female 2 2 2 2 LT
24 Jurgita Bockuviene Line Social Crystal Female 3 3 3 3 LT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C   Country
33 Ivar Vokk Line Social Diamond Male 1 1 1 1 EST
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C   Country
25 Egle Magliula Line Social Diamond Female 1 1 1 1 LT
139 Jelena Mincenoka Line Social Diamond Female 2 2 2 2 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C   Country
32 Reet Vokk Line Social Silver Female 1 1 1 1 EST
184 Lina Makaroviene Line Social Silver Female 2 3 4 2 LT
202 Irena Tomkuviene Line Social Silver Female 3 2 3 4 LT
5 Tiiu Vaher Line Social Silver Female 4 4 2 3 EST
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C   Country
50 Zaiga Savicka Line Social Gold Female 1 1 1 1 LV
209 Baiba Bistere Line Social Gold Female 2 5 3 2 LV
215 Inna Gailane Line Social Gold Female 3 2 2 7 LV
187 Helena Calite Line Social Gold Female 4 3 7 4 LV
63 Saima Laanemaa Line Social Gold Female 5 4 5 5 EST
1 Marite Rjabkova Line Social Gold Female 7 4 6 LV
116 Marju Kondratjev Line Social Gold Female 8 6 3 EST
175 Marija Tunca Line Social Gold Female 6 8 8 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
46 Jonas Jurkaitis Line Classic Primary Newcomer Male 1 1 1 1 1 1 1 LT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
40 Gunte Bockute Line Classic Primary Newcomer Female 1 1 1 1 1 1 2 LT
82 Roberta Eisaka Line Classic Primary Newcomer Female 2 2 2 2 2 2 1 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
86 Richard Sikora Line Classic Youth Newcomer Male 1 1 1 1 1 1 1 EST
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
125 Anna Eliza Donina Line Classic Youth Newcomer Female 1 2 1 1 2 1 2 LV
123 Kerija Elena Kronberga Line Classic Youth Newcomer Female 2 4 2 4 1 3 1 LV
137 Karlina Savicka Line Classic Youth Newcomer Female 3 3 3 3 3 2 3 LV
49 Lauma Vitola Line Classic Youth Newcomer Female 4 1 4 2 5 4 4 LV
39 Ugne Dzikeviciute Line Classic Youth Newcomer Female 5 5 5 5 4 6 6 LT
203 Lote Labarevica Line Classic Youth Newcomer Female 6 6 6 6 5 5 LV
174 Katerina Ratfeldere Line Classic Youth Newcomer Female LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
122 Kristiana Skrindzevska Line Classic Youth Novice Female 1 2 1 1 1 1 1 LV
103 Urte Jonaviciute Line Classic Youth Novice Female 2 1 3 2 2 2 2 LT
223 Amanda Radyte Line Classic Youth Novice Female 3 3 2 3 3 3 3 LT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
167 Adrija Svede Grinberga Line Classic Youth Intermediate Female 1 1 1 1 1 1 1 LV
145 Guste Zidziunaite Line Classic Youth Intermediate Female 2 2 2 2 2 2 2 LT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
163 Linda Kogana Line Classic Teen Newcomer Female 1 1 4 3 6 3 1 LV
126 Hanna Voronuka Line Classic Teen Newcomer Female 2 7 2 2 4 1 3 LV
221 Anete Krukle Line Classic Teen Newcomer Female 3 9 5 1 1 2 4 LV
138 Daniela Brencha Line Classic Teen Newcomer Female 4 2 1 5 5 4 6 LV
20 Brikena Ellena Gauja Line Classic Teen Newcomer Female 5 5 3 6 3 5 2 LV
176 Anete Gerharde Line Classic Teen Newcomer Female 3 6 4 7 6 5 LV
48 Inese Reinfelde Line Classic Teen Newcomer Female 6 7 7 2 7 7 LV
224 Urte Stankute Line Classic Teen Newcomer Female 4 8 8 8 8 8 LT
69 Liis Tapsi Line Classic Teen Newcomer Female 8 9 9 9 9 9 EST
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
172 Kristaps Neimanis Line Classic Teen Novice Male 1 1 1 1 1 1 1 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
104 Vaidimante Grudyte Line Classic Teen Novice Female 1 1 2 1 1 4 4 LT
57 Sara Elizabeth Winberg Line Classic Teen Novice Female 2 3 5 3 2 1 2 LV
135 Desire Segata Line Classic Teen Novice Female 3 4 1 2 5 3 6 IT
152 Laura Skecionyte Line Classic Teen Novice Female 4 2 8 5 8 2 1 LT
105 Viktorija Sartanaviciute Line Classic Teen Novice Female 5 6 3 4 7 8 5 LT
127 Odeta Laukaityte Line Classic Teen Novice Female 7 4 8 3 5 7 LT
146 Svetlana Brejeva Line Classic Teen Novice Female 8 6 6 6 6 3 LT
144 Greta Uldukyte Line Classic Teen Novice Female 5 7 7 4 7 8 LT
150 Embla Andersen Line Classic Teen Novice Female 9 9 9 9 9 9 NO
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
153 Megija Upesjozupa Line Classic Teen Intermediate Female 1 1 1 1 1 1 1 LV
147 Radvile Damosiute Line Classic Teen Intermediate Female 2 2 2 2 2 2 2 LT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
114 Evelina Samsone Line Classic Adult Newcomer Female 1 1 1 1 1 2 3 LV
10 Berit Silvia Kondratjev Line Classic Adult Newcomer Female 2 2 3 4 4 1 1 EST
161 Dace Zunda Line Classic Adult Newcomer Female 3 3 2 2 2 5 5 LV
91 Marina Perathoner Line Classic Adult Newcomer Female 4 4 5 3 5 3 4 IT
191 Laima Katinaite Line Classic Adult Newcomer Female 5 6 4 5 3 4 6 LT
124 Birgit Mandel Line Classic Adult Newcomer Female 5 6 6 6 6 2 EST
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
128 Niko Gioacchino Zeni Line Classic Adult Novice Male 1 1 1 1 1 1 IT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
185 Zane Veidemane Line Classic Adult Novice Female 1 1 1 1 1 2 3 LV
134 Lauma Cernika Line Classic Adult Novice Female 2 2 2 2 2 1 1 LV
16 Laine Arbidane Line Classic Adult Novice Female 3 3 3 4 5 5 2 LV
92 Elina Jantson Line Classic Adult Novice Female 4 4 6 3 3 3 4 EST
118 Kate Labarevica Line Classic Adult Novice Female 5 5 5 5 4 4 5 LV
96 Debora Pellegrini Line Classic Adult Novice Female 4 6 7 7 6 IT
219 Ketija Klempnere Line Classic Adult Novice Female 6 7 7 6 6 7 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
188 Pauliine Maesalu Line Classic Adult Intermediate Female 1 1 1 1 2 2 1 EST
179 Gabija Stanislovaityte Line Classic Adult Intermediate Female 2 2 3 2 1 1 3 LT
170 Kitija Vavere Line Classic Adult Intermediate Female 3 3 2 3 3 3 2 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
54 Eliza Kaija Kazemaka Line Classic Adult Advanced Female 1 1 1 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
76 Egle Mizare Line Classic Crystal Newcomer Female 1 1 1 1 1 3 1 LT
117 Maira Indriksone Line Classic Crystal Newcomer Female 2 2 2 2 2 1 2 LV
31 Kaidi Purn Line Classic Crystal Newcomer Female 3 3 4 3 3 2 3 EST
79 Daiva Kielaite Line Classic Crystal Newcomer Female 4 4 3 4 4 4 4 LT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
85 Jekaterina Sikora Line Classic Crystal Novice Female 1 1 2 3 1 1 1 EST
115 Egle Jyrimets Line Classic Crystal Novice Female 2 2 1 1 3 3 3 EST
6 Zanda Polka Line Classic Crystal Novice Female 3 3 2 2 2 2 2 LV
218 Austra Gaigala Line Classic Crystal Novice Female 4 5 4 5 4 4 4 LV
121 Katrina Strode Line Classic Crystal Novice Female 5 4 5 4 5 5 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
45 Justinas Jurkaitis Line Classic Crystal Advanced Male 1 1 1 1 1 1 LT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
182 Vilma Grikine Line Classic Crystal Advanced Female 1 1 1 1 1 1 LT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
73 Linda Dumina Line Classic Diamond Newcomer Female 1 2 1 1 1 2 2 LV
207 Jurate Petrauskiene Line Classic Diamond Newcomer Female 2 1 2 2 2 1 1 LT
41 Svetlana Lurihh Line Classic Diamond Newcomer Female 3 3 3 3 3 3 3 EST
93 Paola Salvadori Line Classic Diamond Newcomer Female 4 4 4 4 4 4 4 IT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
81 Siara Vigante Line Classic Diamond Novice Female 1 1 2 3 1 2 1 LV
108 Ilma Vilcinskaite Line Classic Diamond Novice Female 2 2 3 1 2 1 3 LT
67 Reeli Innos Line Classic Diamond Novice Female 3 5 1 4 3 4 2 EST
211 Vaiga Varnaviciene Line Classic Diamond Novice Female 4 4 2 5 7 5 LT
119 Jurate Labarevica Line Classic Diamond Novice Female 5 4 5 6 LV
34 Ingrid Padama Line Classic Diamond Novice Female 7 3 4 EST
201 Agnese Krumina Line Classic Diamond Novice Female 6 5 7 6 7 LV
68 Marika Raik Line Classic Diamond Novice Female 7 8 4 5 EST
84 Daiva Katiniene Line Classic Diamond Novice Female 6 6 8 6 LT
106 Irena Tijunaitiene Line Classic Diamond Novice Female 3 LT
111 Nomeda Pampariene Line Classic Diamond Novice Female 7 LT
18 Dace Klintsone Line Classic Diamond Novice Female 7 LV
192 Irena Starosaite Line Classic Diamond Novice Female LT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
177 Ere Sinikalda Line Classic Diamond Intermediate Female 1 1 2 1 2 2 1 EST
113 Jolanta Mileskiene Line Classic Diamond Intermediate Female 2 2 1 2 1 4 2 LT
83 Eva Fricberga Line Classic Diamond Intermediate Female 3 3 3 3 3 3 4 LV
131 Rossana Collini Line Classic Diamond Intermediate Female 4 4 4 4 4 1 3 IT
213 Egidija Merenanu Line Classic Diamond Intermediate Female LT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
99 Arnita Veidemane Line Classic Diamond Advanced Female 1 1 2 1 1 4 1 LV
23 Giedre Bliudziute Line Classic Diamond Advanced Female 2 2 4 3 2 1 3 LT
64 Giorgia Rizzardi Line Classic Diamond Advanced Female 3 3 3 4 4 2 2 IT
199 Elena Santagiugliana Line Classic Diamond Advanced Female 4 4 1 2 3 5 4 IT
159 Maria Rask Line Classic Diamond Advanced Female 5 5 5 5 5 3 5 SE
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
197 Monica Fabricatore Line Classic Silver Newcomer Female 1 1 1 5 5 1 1 IT
178 Jelena Bachinska Line Classic Silver Newcomer Female 2 2 7 4 3 3 2 LV
4 Elita Zarina Line Classic Silver Newcomer Female 3 6 2 1 2 4 6 LV
71 Reet Juurikas Line Classic Silver Newcomer Female 4 8 5 2 1 5 5 EST
94 Giulia Zuccoli Line Classic Silver Newcomer Female 5 3 4 7 7 2 4 IT
142 Mudite Redisa Line Classic Silver Newcomer Female 7 3 6 4 3 LV
53 Mara Heimane Line Classic Silver Newcomer Female 4 6 3 6 6 7 LV
75 Tiina Uustal Line Classic Silver Newcomer Female 5 8 8 8 7 8 EST
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
55 Juris Smiltnieks Line Classic Silver Novice Male 1 1 1 1 1 1 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
70 Katrin Roomus Line Classic Silver Novice Female 1 2 1 4 2 2 2 EST
8 Skirmante Makauskiene Line Classic Silver Novice Female 2 1 4 3 1 1 4 LT
74 Tiiu Parnits Line Classic Silver Novice Female 3 4 2 1 3 3 1 EST
225 Jurgita Neverdauskaite Line Classic Silver Novice Female 4 3 3 2 6 5 3 LT
107 Loreta Gendviliene Line Classic Silver Novice Female 5 5 6 5 4 4 6 LT
141 Aija Kurdeko Line Classic Silver Novice Female 7 5 7 5 6 5 LV
87 Tatjana Dorofejeva Line Classic Silver Novice Female 6 7 6 7 8 8 LT
120 Vera Loze Line Classic Silver Novice Female 8 8 8 8 7 7 LV
148 Chatrine Soedergren Line Classic Silver Novice Female SE
109 Iveta Polka Line Classic Silver Novice Female LV
42 Ginta Balode Line Classic Silver Novice Female LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
62 Rasa Benikiene Line Classic Silver Intermediate Female 1 1 1 1 1 1 1 LT
77 Vilmante Tolisiene Line Classic Silver Intermediate Female 2 2 2 2 2 2 2 LT
61 Francoise Fournier Line Classic Silver Intermediate Female 3 3 3 3 3 3 3 CH
44 Henriette Deillon Line Classic Silver Intermediate Female 4 4 4 4 4 4 CH
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
52 Rolanda Mazeiviene Line Classic Silver Advanced Female 1 1 1 1 1 1 2 LT
226 Valentina Evequoz Line Classic Silver Advanced Female 2 1 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
206 Birute Paukstaitiene Line Classic Gold Newcomer Female 1 1 1 1 1 1 1 LT
35 Grazina Vilniskiene Line Classic Gold Newcomer Female 2 2 2 2 2 2 2 LT
43 Nijole Ravickiene Line Classic Gold Newcomer Female 3 3 3 3 3 3 3 LT
149 Jacqueline Monnard Line Classic Gold Newcomer Female 4 4 4 4 4 4 CH
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
38 Natalija Mockiene Line Classic Gold Novice Female 1 1 1 1 1 1 LT
88 Niina Mamai Line Classic Gold Novice Female 2 2 1 2 2 2 3 EST
140 Aija Karklina Line Classic Gold Novice Female 3 3 2 3 3 2 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
59 Andre Deillon Line Classic Gold Intermediate Male 1 1 1 1 1 1 CH
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
58 Reet Jaugeliene Line Classic Gold Intermediate Female 1 1 1 2 2 2 LT
110 Nelli Tamme Line Classic Gold Intermediate Female 2 3 2 1 3 2 1 EST
72 Parsla Ceirane Line Classic Gold Intermediate Female 3 2 3 3 1 1 3 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
51 Giedra Vidziuniene Line Classic Gold Advanced Female 1 1 1 1 LT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Classic A Classic B Showc. C Showc. D Medley E   Country
198 Fabio Pesavento Line Classic Regal Male 1 1 IT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Classic A Classic B Showc. C Showc. D Medley E   Country
9 Deborah Giuliani Line Classic Regal Female 1 1 2 3 3 2 IT
101 Daina Eirosiene Line Classic Regal Female 1 1 1 1 LT
36 Ina Kuprioniene Line Classic Regal Female 3 3 2 2 LT
143 Iveta Kalnina Line Classic Regal Female 2 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Classic A Classic B Showc. C Showc. D Medley E   Country
11 Baiba Apena Line Classic MegaStar Female 1 1 1 1 1 1 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C   Country
217 Margit Kasemets Line Classic Wheelchair Manual 1 1 1 1 EST
196 Anne Lii Pedras Koltsov Line Classic Wheelchair Manual 2 2 2 3 EST
194 Toomas Mihkelson Line Classic Wheelchair Manual 3 3 3 2 EST
193 Mare Koppel Line Classic Wheelchair Manual 4 4 4 4 EST
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C   Country
195 Meelis Luks Line Classic Wheelchair Electric 1 1 1 1 EST
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
89 Cristina Sinn Line Showcase Crystal Female 1 3 2 1 1 1 1 IT
160 Katja Billert Line Showcase Crystal Female 2 1 1 3 2 2 2 GER
182 Vilma Grikine Line Showcase Crystal Female 3 2 3 2 2 3 LT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Lilt Smooth Rise & Fall Cuban Funky Novelty   Country
99 Arnita Veidemane Line Showcase Diamond Female 1 1 2 2 2 2 LV
64 Giorgia Rizzardi Line Showcase Diamond Female 2 2 3 3 3 1 1 IT
199 Elena Santagiugliana Line Showcase Diamond Female 3 3 4 4 4 2 3 IT
80 Rasa Makuteniene Line Showcase Diamond Female 1 1 1 LT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C   Country
123 Kerija Elena Kronberga Line Modern Kids Basic 1 1 1 2 LV
137 Karlina Savicka Line Modern Kids Basic 2 2 3 1 LV
49 Lauma Vitola Line Modern Kids Basic 3 3 2 4 LV
66 Melanija Vaivode Sulte Line Modern Kids Basic 4 4 4 3 LV
168 Arta Adrija Kerna Line Modern Kids Basic 5 5 5 6 LV
214 Estere Apena Line Modern Kids Basic 6 6 5 LV
46 Jonas Jurkaitis Line Modern Kids Basic 8 7 7 LT
2 Ralfs Leksis Line Modern Kids Basic 7 8 8 LV
174 Katerina Ratfeldere Line Modern Kids Basic LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C   Country
57 Sara Elizabeth Winberg Line Modern Teens Basic 1 1 1 3 LV
138 Daniela Brencha Line Modern Teens Basic 2 4 2 1 LV
176 Anete Gerharde Line Modern Teens Basic 3 2 7 2 LV
163 Linda Kogana Line Modern Teens Basic 4 5 3 5 LV
172 Kristaps Neimanis Line Modern Teens Basic 5 3 5 6 LV
122 Kristiana Skrindzevska Line Modern Teens Basic 7 4 4 LV
20 Brikena Ellena Gauja Line Modern Teens Basic 8 6 7 LV
48 Inese Reinfelde Line Modern Teens Basic 6 8 8 LV
28 Liis Teppe Line Modern Teens Basic 9 9 10 EST
29 Pipi Triinu Nommiste Line Modern Teens Basic 10 10 9 EST
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C   Country
153 Megija Upesjozupa Line Modern Teens Ace 1 1 2 1 LV
167 Adrija Svede Grinberga Line Modern Teens Ace 2 2 1 2 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C   Country
185 Zane Veidemane Line Modern Adults Basic 1 1 1 1 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C   Country
170 Kitija Vavere Line Modern Adults Ace 1 1 1 1 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C   Country
85 Jekaterina Sikora Line Modern Chrome Basic 1 1 1 3 EST
78 Lina Engelaite Line Modern Chrome Basic 2 2 2 1 LT
84 Daiva Katiniene Line Modern Chrome Basic 3 3 3 2 LT
7 Eva Poljakova Line Modern Chrome Basic 4 4 4 4 EST
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C   Country
83 Eva Fricberga Line Modern Chrome Ace 1 1 1 1 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C   Country
37 Pille Naur Line Modern Platinum Basic 1 1 1 1 EST
3 Imbi Albert Line Modern Platinum Basic 2 2 2 2 EST
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C   Country
61 Francoise Fournier Line Modern Platinum Ace 1 1 CH
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall   Country
141 (1) Aija Kurdeko Line Choreography Country Newcomer/Novice Soulmate 1 LV
190 (1) Dzintra Rozite Line Choreography Country Newcomer/Novice Blanket 2 LV
30 (2) Kaie Seger Line Choreography Country Newcomer/Novice Circle of life 3 EST
30 (1) Kaie Seger Line Choreography Country Newcomer/Novice ONE NIGHT 4 EST
115 (1) Egle Jyrimets Line Choreography Country Newcomer/Novice Old Cowboy 5 EST
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall   Country
141 (1) Aija Kurdeko Line Choreography Country Intermediate/Advanced Firecracker 1 LV
115 (1) Egle Jyrimets Line Choreography Country Intermediate/Advanced Calm after the storm 2 EST
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall   Country
170 (1) Kitija Vavere Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Love Yourself 1 LV
172 (1) Kristaps Neimanis Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Cheerleader 2 LV
81 (1) Siara Vigante Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Tell Me Honestly 3 LV
10 (1) Berit Silvia Kondratjev Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Bridge 4 EST
147 (1) Radvile Damosiute Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Love never felt so good 5 LT
152 (2) Laura Skecionyte Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Boys like you 6 LT
30 (1) Kaie Seger Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice AERIAL LOVE 7 EST
152 (1) Laura Skecionyte Line Choreography Non-Country Newcomer/Novice Cry 8 LT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall   Country
170 (1) Kitija Vavere Line Choreography Non-Country Intermediate/Advanced Dessert 1 LV
188 (2) Pauliine Maesalu Line Choreography Non-Country Intermediate/Advanced Katyusha 2 EST
188 (1) Pauliine Maesalu Line Choreography Non-Country Intermediate/Advanced MISTY EYES 3 EST
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall   Country
159 Maria Rask Line Renegade Diamond 1 SE
61 Francoise Fournier Line Renegade Diamond CH
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
14 Teisutis Petraitis and Rima Petraitiene Couple Classic Diamond Newcomer LT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
60 Andre Deillon and Francoise Fournier Couple Classic Silver Novice 1 1 1 1 1 1 1 1 1 CH
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
129 Niko Gioacchino Zeni and Desire Segata Couple Classic Teen Adult Novice 1 1 1 1 1 1 1 1 1 IT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C   Country
165 Andris Suna and Marta Rozite Partner Classic Crystal 1 1 1 1 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall A B C   Country
15 Teisutis Petraitis and Rima Petraitiene Partner Classic Diamond LT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
151 Embla Andersen and Miquel Menéndez ProAm Classic Teen Newcomer Female 1 1 1 1 NO
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
136 Desire Segata and Daniel Trepat ProAm Classic Teen Novice Female 1 1 1 1 1 1 1 1 1 IT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
130 Niko Gioacchino Zeni and Alessandra Tisi ProAm Classic Adult Novice Male 1 1 1 1 1 1 1 1 1 IT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
97 Debora Pellegrini and Daniel Trepat ProAm Classic Adult Novice Female 1 1 1 2 2 1 2 1 3 IT
220 Ketija Klempnere and Barry Arbeider ProAm Classic Adult Novice Female 2 2 2 3 4 2 4 2 5 LV
186 Zane Veidemane and Miquel Menéndez ProAm Classic Adult Novice Female 1 1 2 LV
162 Dace Zunda and Miquel Menéndez ProAm Classic Adult Novice Female 3 2 1 LV
171 Kitija Vavere and Miquel Menéndez ProAm Classic Adult Novice Female 1 4 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
90 Cristina Sinn and Daniel Trepat ProAm Classic Adult Advanced Female 1 1 1 1 1 1 1 1 1 IT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
204 Justinas Jurkaitis and LeeAnne Oakley ProAm Classic Crystal Novice Male 1 1 1 1 1 1 LT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
183 Vilma Grikine and Daniel Trepat ProAm Classic Crystal Intermediate Female 1 1 1 1 1 1 1 1 LT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
19 Dace Klintsone and Barry Arbeider ProAm Classic Diamond Newcomer Female 1 1 1 1 1 1 1 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
200 Elena Santagiugliana and Daniel Trepat ProAm Classic Diamond Novice Female 1 3 2 1 1 1 3 1 1 IT
65 Giorgia Rizzardi and Daniel Trepat ProAm Classic Diamond Novice Female 2 1 1 2 3 3 2 2 2 IT
132 Rossana Collini and Daniel Trepat ProAm Classic Diamond Novice Female 3 2 3 3 2 2 1 3 3 IT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
100 Arnita Veidemane and Barry Arbeider ProAm Classic Diamond Intermediate Female 1 1 1 1 1 1 1 1 1 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
102 Daina Eirosiene and Daniel Trepat ProAm Classic Diamond Advanced Female 1 1 1 1 1 1 1 1 1 LT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Triple Two Polka Night Club Cha Cha Waltz Two Step East Coast Swing West Coast Swing Country
166 Roland Miller and Dzintra Rozite ProAm Classic Gold Newcomer Male 1 1 1 1 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall   Country
90 Cristina Sinn and Daniel Trepat ProAm Showcase Adult Female 1 1 IT
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Technique Presentation Choreography   Country
205 Country&More Team Troupes Troupes Open Age 1 1 1 1 LV
Competitors Name Type Style Level   Gender Overall Technique Presentation Choreography   Country
12 VIRZIENS Team ShowTime Open Age 1 1 1 1 LV